SEMI FINALS 2015   06/05/2015

 

Hurling/Camogie LEAGUES 2015

Our Hurling/Camogie Leagues have now reached the semi finals stage. Below are the fixtures.

First named team have home advantage with a neutral referee. €20 each from each team to be paid to referee before the game commences.

NB* It is the responsibility of the Home team  to arrange the referee  in agreement  with the away team.

Home team to contact the opposing school to make the fixture ASAP and all fixtures MUST be completed by Thursday next May 14th.

Finals are scheduled for the week beginning May 25th.

If there is any one day your school cannot play during the week of the finals please contact the office by this Friday 8th May.  

I am sorry that we cannot be more flexible but with 26 finals, double sections and limited venues etc all we can do is offer one day to each school. 

Winning semi finalists are expected to contact the office with semi final result.

Extra time (of 2x5mins) in the event of a draw.

Team lists and photograph for inclusion in the programme must be submitted on or before Friday 15th May.

Team list in a Word document, please.

 Roinn

Semi A

Semi B

F

 

H1              St Anthonys  v GS Ui Riordain

H2              Sc Oilibheir v               Sc an Sp Nv Riverstown

H3              Sc Nioclais v Sc Eoin B’collig           Sc M C’aline v Togher

H4              Carrigtwohill v Glounthane               Whitechurch v Mardyke

H5              Innishannon v Rathpeacon                 Beaumont v GS M na Corann

H6              GS C Ui Leighin v  Sc Bhailenora

H7              Dungourney v  Ballintotas

H8              Farran v Leamlara                                Ballincurrig

H9*            Bartlemy v                                            Rylane r Aghabullogue

Urban 1      Blarney St v  CBC

C1*             St Catherines MFR v St Johns Carrigaline

C2*             Riverstown v Sc Mhuire Ballincollig

C3*             Sc an Athar Maitiu v St Marys Cobh

C4               Sc Bhailenora v Maria A                     Whitechurch v gs midleton

C5*              Castlelyons v Dungourney

C Urban *    Sc na Croise Naofa v Greenmount

DC1             Kilcredan v Ballygarvan                     Berrings v GS na Duglaise

DC2             Ovens v                                               Blarney v Up Glanmiire

DC3             Glenville v                          Scartleigh v Barryroe

DC2/3  section x  Carrignavar are playing Up Glanmire and losers play Scartleigh... winners advance to semi finals  of b and c 

DC2/3

Section w Barryroe v Blarney and losers play GS ui Riada. Winners proceed to semi finals

Whoever wins Barryroe v Blarney Who ever wins winners advance to semi finals of b and c..

DC4             Ballynoe v Ballyheada                        Coachford

DH1             Belgooly v Ballygarvan                     Carrignavar

DH2             GS na Duglaise v Sc na nOg              Up Glanmire

DH3             Glenville v    Castlemartyr

DH4             Clonpriest                                           Ballinspittle v Knovkavilla

Roinn H Urban Double*  Little Island v GS Chionn tSáile

Roinn C Urban Double* Ballintemple v GS Pheig Sayers

* Final





Social

Photo Galleries

Events Calendar

Useful Links